Yukarı Avusturya’da bir insan kaçakçılığı daha

Polis bir kez daha bir kaçakçıyı ve ülkeye yasadışı yollardan giren ve muhtemelen Türk vatandaşı olan üç kişiyi arıyor. Kaçakçı perşembe sabahı Haag im Hausruck yakınlarındaki A8 otoyolunda minibüsten atladı ve üç kişi yaya olarak kaçtı.

Yukarı Avusturya’da bir insan kaçakçılığı daha

Minibüsün ve dokuz Türk’ün varış noktasının Almanya olduğu anlaşıldı. Polonya plakalı minibüs, Grieskirchen bölgesindeki Meggenhofen yakınlarında polis memurlarının dikkatini çekti, çünkü minibüsteki birkaç kişi emniyet kemeri takmıyordu. Polis memurları minibüs sürücüsüne durması için işaret etti ancak sürücü gaza bastı. Polis memurları, daha sonra Haag am Hausruck yakınlarındaki çıkışa giren ve aniden yolun ortasında duran minibüsü takip etti.

Başarısız insan avı

Sürücü ve üç adam minibüsten atlayarak kaçtı ve mısır tarlaları ile ormanlarda kayboldu. Polis helikopteriyle havadan da yapılan insan avı başarısızlıkla sonuçlandı. Minibüste altı Türk kaldı. Geçtiğimiz birkaç hafta içinde Linz bölgesinde ve A8 otoyolunda çok sayıda kaçakçı durduruldu. Bu durdurmalar sırasında araçta 53 kadar kişi bulunuyordu.

Almanya-Bavyera’da insan kaçakçıları durduruldu

Bavyera’da da polis, daha önce Yukarı Avusturya’dan fark edilmeden geçmeyi başaran çok sayıda insan tacirini durdurdu. Basında yer alan haberlere göre Eggenfelden’de aralarında on iki çocuğun da bulunduğu 30’dan fazla Türkiye pasaportlu kişi yakalandı.| ©DerVirgül

Yayınlama: 08.09.2023
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.