Almanya’da grev | Viyana uçuşları iptal

Birçok Alman hava limanındaki grevler, cuma günü Viyana’da da uçuş iptallerine yol açtı. Köln, Stuttgart ve Düsseldorf uçuşları bu durumdan etkilendiği bildirildi.

Almanya’da grev | Viyana uçuşları iptal

Dört Alman havalimanında yenilenen, sendika “Verdi” uyarı grevleri nedeniyle cuma günü 681 uçuş iptal edildi. Havalimanı derneği ADV, 89.000’den fazla yolcunun etkilendiğini duyurdu.

Düsseldorf, Köln, Stuttgart ve Karlsruhe/Baden-Baden’deki havalimanları grevde. Viyana Havalimanı’nda 28 uçuş, Alman havalimanlarındaki grevlerden etkileniyor.

Viyana Havalimanı’nda etkiler şu şekilde: Viyana ve Köln arasında planlanan 12 uçuştan 6 uçuş iptal edilecek [üç kez gidiş, üç kez dönüş] – diğer 6’sı gerçekleştirilecek.

Viyana ve Stuttgart arasında planlanan 10 bağlantı iptal edildi. Viyana ve Düsseldorf arasındaki 14 uçuştan sadece 2 tanesi gerçekleştiriliyor.

Sendika, yolcu taraması, personel, mal ve kargo taraması yapan işçiler ile kamu sektörü çalışanlarını iş bırakmaya çağırdı. İki havalimanından gelen ön bilgilere göre cuma günü yüzlerce uçuşun iptal edilmesi bekleniyor. | © DerVirgül

Yayınlama: 17.03.2023
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.