Huzurevinde yaşayan 92 yaşındaki kadına önce tecavüz etti, sonra değerli eşyalarını aldı

Viyana’daki bir huzurevinde 92 yaşındaki bir kadının tecavüze uğramasıyla ilgili bir şüphelinin kimliği tespit edildi. Polis zanlıya, DNA izleriyle ulaştı.

Huzurevinde yaşayan 92 yaşındaki kadına önce tecavüz etti, sonra değerli eşyalarını aldı

Polis, 11 Ekim’de Viyana-Wieden’deki bir huzurevinde 92 yaşındaki bir kadının vahşice saldırıya ve tecavüze uğramasıyla ilgili bir şüphelinin kimliğini tespit etti.

Şüpheli, müfettişler tarafından tutuklanan 25 yaşında bir Cezayirli. Polis olay yerinde adamın DNA izlerine ulaşmayı başardı. Daha önce Linz’de mülkiyet suçlarından dolayı hapis yatmış olması nedeniyle, bir bağlantı kurmak mümkün olduğu söylendi.

92 yaşındaki kadın huzurevinde vahşice saldırı ve tecavüze uğradı

Akşam saat 18.00 sularında fail yaşlı kadının odasına zorla girmiş ve onu yatağa bağlayarak saldırmıştı – Bunu cinsel saldırı takip etti. Fail odada değerli eşya aramış ve kadının mücevherlerini ve kol saatini çalarak ganimetiyle birlikte kaçmıştı.

Bir bakıcı 92 yaşındaki kadını yaralı halde bulması ve hemen acil servisi ve polisi araması üzerine, yaşlı kadın sağlık personeli tarafından hastaneye kaldırıldı.

DNA eşleşmesi Cezayirliye götürdü

Şimdi, korkunç suçtan dört hafta sonra, Eyalet Kriminal Soruşturma Bürosu müfettişleri DNA eşleşmesi sayesinde şüphelinin izini sürebildi. Ancak 23 yaşındaki zanlıyı tutuklamaya gerek kalmadı: Linz’de birkaç araba hırsızlığından dolayı zaten parmaklıklar arkasındaydı!

Sorgulama sırasında Kuzey Afrikalı, haplarla sarhoş olduğunu iddia etti. Daha fazlasını bilmiyordu. Bu arada, ülkeye yasadışı yollardan girmiş olan genç adam, iltica başvurusunda bulunduktan sadece birkaç gün sonra şok edici saldırıyı gerçekleştirmişti. Başvuruyu Viyana’da hırsızlık yaparken yakalandığında yapmıştı…| ©DerVirgül

Yayınlama: 08.11.2023
Düzenleme: 24.01.2024
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.