SÖZ Partisinden ücretsiz Almanca Kursu

“Sonu gelmeyen tartışmalarda kendimizi kaybetmek yerine somut çözümlere odaklanmayı tercih ediyoruz” diyen [Soziale Österreich der Zukunft] SÖZ Partisi, teori pratiğin tetikleyicisi, pratik ise teorinin aynasıdır diyerek tek sesten oluşan yankıyı çoğula yorduklarını ifade ettiler.

SÖZ Partisinden ücretsiz Almanca Kursu

Göçmen ve yerli halkla birlikte Avusturya’da sınıfsal, etnik, dinsel ve diğer nedenlerle ötekileştirilen, yok sayılan katmanların haklarını savunma iddiasıyla kurulan [Soziale Österreich der Zukunft] SÖZ Partisi başkanı Hakan Gördü, göçmen kadınların Almanca öğrenmesi ve üretime ve sosyal yaşama aktif olarak katılmasını önemsediklerini belirterek, bu gelişime destek sunacak her türlü eylemin içinde olacaklarını belirtti. Gördü, göçmen kadınların çalışma hayatına girmelerinin önemine değinerek, bilinçli anne, bilinçli çocuk yetiştirir dedi.

Ücretsiz Almanca kursu için partisinin başlattığı faaliyeti ise şöyle ifade etti:

“Bugün size ilham verici bir karşılaşmadan bahsetmek istiyoruz. Sadık takipçilerimizden biri, kadınları Almanca öğrenmeleri konusunda desteklemek istiyordu. Ve ne oldu biliyor musunuz? Tereddüt etmedik, hemen harekete geçtik!

Tam o gün buluştuk, binayı düzenledik, beyaz tahtaları kurduk, bir video çektik ve projemizin reklamını yapmaya başladık. Biz sadece söze değil eyleme de inanıyoruz. Bu yüzden öğrenme sürecinin sorunsuz ilerlediğinden emin olmak için destekleyici kitaplar ve defterler de aldık.

Ve en iyi kısmı? Önümüzdeki Pazar nihayet o gün!

SÖZ Partisi, dil ediniminin siyasi görüşlerden bağımsız olarak herkes için daha hızlı ilerlemesi gerektiğine inanmaktadır.

Her şeyden önce, desteğe ihtiyacı olanlara yardım etmek bizim için önemlidir. Sonu gelmeyen tartışmalarda kendimizi kaybetmek yerine somut çözümlere odaklanmayı tercih ediyoruz. Çünkü biz sorunun değil, çözümün bir parçası olmak istiyoruz.
Siz de katılın, bu gönderiyi paylaşın ve birlikte güzel bir fark yaratmamız için bize destek olun!” |©DerVirgül

Yayınlama: 20.09.2023
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.