Avusturya’ya nihayet bahar geliyor

Avusturya’da hava durumu yavaş ama emin adımlarla ılıman ve güneşli hale geliyor.

Avusturya’ya nihayet bahar geliyor

Avusturya’da hava önümüzdeki günlerde güneşli ve ılıman olacak. Geosphere Austria’nın [eski adıyla ZAMG] tarafından yapılan tahmine göre, ülkede hafta sonuna kadar güneşli ve yüksek basınçlı hava hakim olacak. Pazar öğleden sonradan Pazartesi’ye kadar hava biraz istikrarsız olacak, ancak sıcaklıklar ılıman kalacak.

Bu hafta sonu hava durumu kararsız olacak. Erken sıcaklıklar eksi beş ila artı üç derece arasındadır. Gün boyunca termometre dokuz ila 21 dereceye kadar çıkıyor. Hafta sonu, ülkenin çoğu yerinde güneşli hava cumartesi günü başlıyor.

Sadece Tirol ve Vorarlberg’de daha yoğun bulutlar akşama doğru yavaş yavaş fark edilir hale gelecek. Ayrıca, Alpler’in kuzey ucunda ve doğudaki ovalarda doğu ve güney yönlerden esen hafif ila orta şiddette bir rüzgar olacak. Tahminlere göre sabah saatlerinde eksi üç ila artı altı derece arasında olacak. Günlük maksimum sıcaklıkların 10 ila 21 derece arasında olacağı tahmin ediliyor.

Pazar günü, kısmen daha uzun güneşli aşamalarla ılıman hava hakim olacak. Ancak gün ilerledikçe daha fazla bulut kendisini gösterecek. Özellikle kuzey Alplerde, öğleden sonra sağanak yağış ihtimali var. Rüzgar genellikle ovalarda zayıf esmesi bekleniyor. Sabah sıcaklıkları eksi iki ile artı sekiz derece arasında, maksimum günlük sıcaklıklar on ile on sekiz derece arasında olması tahmin ediliyor. | © DerVirgül

Yayınlama: 16.03.2023
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.